masáže | zdravotní cvičení

Dita logo

Masáž zdravotní

Preferuji holistický přístup. Pokud je problém například s krční páteří, projdeme celé tělo a budeme hledat možnou příčinu potíží. 

Masáž relaxační

Relax s vonným olejem nebo na ,,sucho,, jemným tlakem na celkové uvolnění.

Těhotenská masáž

Masáž těhotných maminek je jemná relaxační masáž celého těla. Je určena pro maminky od čtvrtého měsíce těhotenství až do porodu a poté měsíc po porodu. Pokud vám otékají nohy, bolí záda, neváhejte a dopřejte si tuto příjemnou masáž. Masáže se nedoporučují do třetího měsíce těhotenství a při rizikovém těhotenství. 

Masáže reflexní na noze a ruce 

Manuální reflexní masáž je bezpečná a příjemná. Používá se ke zmírnění bolestí kloubů, páteře a hlavy. Nohy jsou důležitá a často opomíjená část těla. Podle toho, jak svá chodidla a nohy vnímám, je mohu také využívat. Chodidla jsou základem pohybu, proto bychom se měli soustředit na to, jak stojíme, jak chodíme. Jsme si vědomi pokladu, který máme?

Lidské chodidlo je stroj mistrovské konstrukce a umělecké dílo“ (Leonardo da Vinci)

Chodidlo se skládá z 26 kostí obalených svaly v délce cca 5,7 m, 107 vazů, žíly, tepny a nervy v celkové délce 1,6 km a stovky tisíc potních žlázek a pórů. Palec má dvě kosti, ostatní čtyři prsty po třech. 52 kostí, které jsou dohromady na obou chodidlech, představuje jednu čtvrtinu kostí celého těla. Achillova šlacha je největší a nejsilnější šlachou v celém těle.

Manuální lymfatická masáž

Lymfa je čirá tekutina, která není poháněna žádnou pumpou jako krev. Její plynulý tok záleží na tom, jak se hýbeme, jak žijeme. A že je to důležité! Lymfa odvádí z tkání odpadní produkty metabolismu, vodu, ionty a bílkoviny, ale také cizorodé látky a choroboplodné zárodky.

V manuální lymfatické masáži se používá rytmické hnětení, čímž se zlepšuje tok tkáňového moku, odplavují odpadní látky a zmírňují otoky. Masáž působí příznivě i proti únavě, posiluje imunitu a zlepšuje pokožku.

Masáže dětí a kojenců

Masáž dětí a kojenců je velmi jemná a šetrná. Spojuje v sobě indickou, švédskou a reflexní masáž. Podporuje činnost pravé a levé mozkové hemisféry – nejen u dítěte, ale také u toho, kdo masáž provádí, tedy například u matky či otce, které naučím masáž provádět.

Dotek jako takový představuje důležitou součást života, proto prostřednictvím masáže navazujete neverbální komunikaci s dítětem, posilujete vzájemný vztah. Masáž také podporuje rovnovážný vývoj dítěte.

Kurzy baby masáže jsem absolvovala u Jany Hašplové, průkopnice baby masáží v České republice.

Baňkování

Baňky vyvíjí podtlak na kůži a podkoží, silně prokrvují a tím působí nepřímo přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány.

Bowenova masáž

Dornova metoda

Kontakt
Dita Maisnerová

Ochoz č.p. 40
PSČ 664 02, Ochoz u Brna 

mobil: 777 677 387
e-mail: info@studiodita.cz
© Dita Studio 2018